Volný čas

Sušice je městem s dlouhou a bohatou historií, která zřejmě sahá až do 11. století. Seznámit se s ní můžete v Muzeu Šumavy, kde kromě stálé expozice historie sirkařství na Sušicku a sklářství na Šumavě uvidíte i velký mechanický betlém. Muzeum se nachází na náměstí, kterému dominuje jedna z největších radnic v Čechách.

Při procházce po Sušici si můžete prohlédnou i další historické památky - chrám sv. Václava, chrám Panny Marie, chrám sv. Felixe, kapli Anděl Strážce či pietně opravený židovský hřbitov.

Zajímavosti v blízkém okolí:

O kulturním dění v Sušici informují stránky Městského kulturního střediska. Tipy na výlety do okolí a další informace Vám poskytne Městské informační středisko.

Zábava a akce, na kterých byste neměli chybět:

 • Slet Ježibab
  Pořádá Gymnázium Sušice; vždy 30. dubna se setkají ježibaby všech velikostí a věkových kategorií. Po upálení čarodějnice pokračuje zábava na ostrově Santos.
 • Sušické slavnosti
  Několikadenní celoměstská kulturní akce k zahájení turistické sezóny se koná pravidelně v květnu. Hlavní program (přehlídka zájmové umělecké činnosti dětí i dospělých, vystoupení hudebních a tanečních skupin, soubory ze zahraničí, ohňostroj, ohňová šou, vystoupení známé osobnosti, atd.) probíhá na náměstí a v lesoparku Luh na Fufernách, doprovodné akce (Běh Terryho Foxe, Pohádkový les, výstup na Svatobor).
 • Majáles
  Tradiční studentský svátek.
 • Otava Cup
  Mezinárodní mládežnický fotbalový turnaj (květen/červen).
 • Šumava Rocks
  V polovině července na ostrově Santos. Dnes již neodmyslitelně patří mezi nejvýznamnější kulturní akce pořádané v rámci regionu.
 • Sušická pouť
  Koná se vždy první neděli v září. Bohoslužby (kaple Anděla Strážce), trhy,atrakce, výstavy, hudební zábavy, atd.