Cigar Club » Ženy a doutník

Jak je vztah žen k doutníkům a kuřákům?

Žena a doutník
Bohužel stále ještě existuje mylná a zažitá představa, že žena a doutník k sobě nejen že nejde, ale že je absolutně nepředstavitelné, aby žena kouřila doutník. Naštěstí je to skutečně pouze předsudek a to zejména těch rádoby kuřáků, kteří se rádi předvádí s lacinou náhražkou, důležitě v ústech povalující cosi pouze připomínající doutník nebo feministicky založených žen. Naštěstí ne každý má „problém“ se svou ženou tak jako onen muž, který kdysi přišel pro radu za známým Zino Davidoffem – viz Slavní o doutnících.

Jak známo, ženy doutníky nejen kouří a užívají si stejných požitků, ale jsou i u jejich zrodu, pěstování tabáku a výroby. Neexistuje snad tradičnější obrázek z Kuby, než je snědá kubánská žena či dívka, balící svými hbitými prsty nejkvalitnější doutníky na světě. V řadě továren na Kubě dodnes tvoří většinu baličů doutníků právě ženy. Například v El Laguito (elitní výroba otevřená až v polovině 60.let 20.století), která se rozkládá ve třech budovách bývalého sídla markýze de Pinar del Ria, byly vůbec poprvé zaměstnány ženy jako baličky doutníků a dodnes tvoří valnou většinu z 94 baličů v továrně.

Například doutníkový guru Zino Davidoff říkával. „Existují různé názory jak doutník zapalovat, ořezávat, kouřit, atd. K řadě z nich jsem více či méně tolerantní. Ale jednu zásadu nesmí správný kuřák doutníku nikdy porušit – a tou je „típnutí“ doutníku jako cigarety. Je to zrůdné vyjádření neúcty k tvrdé práci všech baličů a baliček doutníků, včetně pěstitelů tabáku. Doutník musíte nechat vyhasnout, tzv. nechat zemřít...“

Nyní však k ženám, které doutníky vychutnávají a mají k nim stejně tak vřelý vztah jako muži.

Asi nejznámější kuřačkou doutníků byla ve zhýralém 19.století francouzská spisovatelka George Sandová. Na paty jí šlapala Lisztova milenka, rovněž spisovatelka, publikující pod jménem Daniel Stern. Také Bizetova hrdinka Carmen kouřila na veřejnosti doutníky a tak bychom mohli jmenovat celou řadu dalších. Dnes například Nicol Kidman cestuje zásadně s humidorem (krom dalších propriet, samozřejmě). Americká zpěvačka Madona například na sebe v jedné televizní show upoutala pozornost tím, že dokázala zvládnout celý doutník Churchill.

Já osobně dělím ženy respektive jejich vztah k doutníkům takto: žena, která má ráda doutník a ráda si na něm pochutná, žena, která je pouze tolerantní a vůně ji nevadí, dále pak žena, která doutníky a jejich vůni nesnáší a v neposlední řadě jsou to ženy, které nesnáší kuřáky doutníků.

V našem Cigar,s Clubu však budeme tolerantní ke všem skupinám. Místo pro odpočinek a vychutnání jiných požitků zde najdou i ti (nejen „ty“, kteří a které se řadí k těm posledním dvěma skupinám. Budou-li o to pochopitelně stát.

Anketa


Jsem (moje partnerka je):
žena, která má ráda doutník a ráda si na něm pochutná   -(165)
žena, která je pouze tolerantní a vůně ji nevadí-(129)
žena, která doutníky a jejich vůni nesnáší -(142)
žena, která nesnáší kuřáky doutníků-(114)
Celkem hlasovalo: 550